logo swarzedzLOGO LAUREATA ORŁY ROZRYWKI 1 logo RATPP wariant2bip2

Swarzędzkie Dni Esportu 06-07 kwietnia - Hala Sportowa

Plakat Swarzędz A4 RGBE-sport w Polsce rozwija się w dynamicznym tempie. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie patrzył na sport elektroniczny w poważny sposób. Dziś popularność tej dyscypliny jest niebotyczna. Setki milionów fanów i rokroczny dynamiczny wzrost branży powoduje, że e-sport zaczyna pojawiać się w każdym zakątku świata. Już 6-7 kwietnia 2019 roku zawita również do Swarzędza. W Hali Sportowej SCSiR ul. św. Marcina 1, odbędą się “Swarzędzkie Dni Esportu”. Organizatorzy (Good Game League) przygotowali dla odwiedzających ogrom atrakcji!

Good Game League to jedna z najprężniej rozwijających się organizacji e-sportowych w Polsce. Przez 2 lata swojej działalności zorganizowała ponad 30 eventów na terenie całej Polski – m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku czy Opolu. Kilka tygodni tygodni temu ogłosiła trzeci już sezon rozgrywek z pulą nagród wynoszącą 500 tysięcy złotych!

GG League zawita do Swarzędza w pierwszy weekend kwietnia, aby przeprowadzić jedną z czterech imprez kwalifikacyjnych z cyklu „Good Game League 2019”. Nasze miasto po raz pierwszy w historii stanie się domem dla tak dużej imprezy e-sportowej, w której pula nagród wyniesie ponad 20 tysięcy złotych! Widzowie będą mogli na żywo zobaczyć rozgrywki w Counter-Strike: Global Offensive oraz FIFA 19.W turnieju CS: GO weźmie udział 8 topowych drużyn CS:GO z Polski i zza granicy, które otrzymają zaproszenie od organizatora lub wywalczą miejsce we wcześniej odbywających się kwalifikacjach. Zwycięska drużyna zapewni sobie udział w wielkim finale, który odbędzie się 13-14 lipca 2019 roku na Stadionie POZNAŃ!


W sobotę, 6 kwietnia, będziemy śledzić zmagania uczniów lokalnych szkół w turnieju FIFA 19 o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. W niedzielę, odbędzie się otwarty turniej dla wszystkich mieszkańców Swarzędza w którym pula nagród wyniesie 3000 zł! Na zwycięzców, oprócz pokaźnej kwoty, czekają również nagrody rzeczowe.

„Nasz cel to popularyzacja e-sportu dlatego w tym roku pojawimy się m.in. w Swarzędzu, aby pokazać tutejszym mieszkańcom jak wciągające, emocjonujące, ale także rodzinne mogą być gry komputerowe. Mam nadzieję, że każdy odwiedzający Halę Unia zrozumie fenomen sportów elektronicznych i spotkamy się ponownie na wielkich finałach w Poznaniu” – mówi Piotr Adamski, jeden z organizatorów wydarzenia.

Rywalizacja e-sportowa to nie wszystko co zastaniemy w swarzędzkiej hali. Na odwiedzających czekać będą strefy Free2play, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić swoje siły w najnowsze tytuły gier, na wydajnych komputerach marki Actina. Pod Halą zostanie ustawiona strefa FoodTrucków z najlepszymi poznańskimi knajpami “na kółkach”. Organizatorzy zapewnią też rozrywkę dla rodzin z małymi dziećmi. Powstanie specjalna animowana strefa “Kids” gdzie znajdziemy moc atrakcji oraz konkursów z nagrodami.Jako odskocznie od e-sportowych rozgrywek zorganizowany zostanie Rajd Rowerowy Brodex! Odbędzie się on 7 kwietnia o godzinie 11:00. (tel. 61 817 29 85, e-mail : brodex@brodex.poznan.pl). Świat Esportu i sportu tradycyjnego może bowiem doskonale się uzupełniać.

Jednym słowem - zapraszamy! Pierwszy weekend kwietnia będzie prawdziwym świętem esportowo-rekreacyjnym! Nie możemy się doczekać!

Wydarzenie rozpocznie się 6 kwietnia o godzinie 10:00. Wstęp jest całkowicie bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz oraz Starosty Poznańskiego. Sponsorzy: Actina oraz Red Bull. Partnerzy: Miasto Swarzędz, Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji, firma Brodex oraz Kurkowe Bractwo Strzeleckie Swarzędz.

Pytania do organizatorów można kierować na adres: info@ggleague.pl.

Kalendarz Wydarzeń

« Kwiecień 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30