logo swarzedzLOGO LAUREATA ORŁY ROZRYWKI 1 logo RATPP wariant2bip2

Siatkarskie gwiazdy zmierzą się w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia

XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia fot. R. Rekas 1Konarski, Nowakowski, Kochanowski, Łomacz czy Kłos to tylko wybrani Reprezentanci Polski, którzy znajdują się w składach zespołów, które już za niespełna dwa tygodnie zmierzą się w Swarzędzu-Zalasewie w siatkarskim XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. W sprzedaży dostępne są ostatnie bilety na to wydarzenie.XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia ponownie w Zalasewie

Po niezapomnianych siatkarskich przeżyciach, jakich dostarczyła ubiegłoroczna edycja Memoriału, po raz drugi z rzędu zagości on w Zalasewie pod Swarzędzem. – Patrząc na pozytywne opinie zawodników, sztabów szkoleniowych i przede wszystkim kibiców, można śmiało powiedzieć, że przy ubiegłorocznej imprezie sprawdziliśmy się w roli gospodarza bardzo dobrze – mówi Marian Szkudlarek, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. – Jestem dumny, że najlepsi siatkarze na świecie ponownie zagoszczą w progach hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 – dodaje. Swój udział w turnieju potwierdziły cztery topowe drużyny PlusLigi: PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Aluron Virtu CMC Zawiercie oraz drużyna z Warszawy – która według doniesień medialnych – jest w przededniu podpisania umowy z nowym sponsorem tytularnym.

Gwiazdorska obsada Memoriału

XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia fot. R. Rekas 2Aż piętnastu Reprezentantów Polski znajduje się w składach drużyn, które zaprezentują się w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Nie brakuje również najlepszych zawodników innych krajów – kibice w Zalasewie podziwiać będą między innymi – Francuzów, Belgów, Niemców czy Serbów. Dla fanów siatkówki z Wielkopolski impreza ta to niemalże jedyna okazja do przyjrzenia się z bliska najlepszym zawodnikom, występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tradycyjnie nie zabraknie Mistrzów Świata, medalistów Mistrzostw Europy czy Ligi Narodów. Impreza odbędzie się pomiędzy trwającym obecnie w Japonii Pucharem Świata, a startem PlusLigi. W serwisie Ticketos.pl są dostępne ostatnie wejściówki na to wydarzenie. W zeszłym roku sportowców oklaskiwał komplet publiczności.XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia fot. R. Rekas 3Jastrzębski Węgiel – Warszawa

W pierwszym półfinale Memoriału zmierzą się dwa zespoły, których bardzo zacięta rywalizacja rozstrzygnęła o tym, kto awansował do meczu finałowego PlusLigi. Wtedy – po ponad dwugodzinnym meczu – triumfowało ONICO Warszawa. Ambitni Jastrzębianie będą mieli okazję do rewanżu jeszcze przed startem rozgrywek. Składy obu ekip wyglądają imponująco. Konarski, Popiwczak i Fornal kontra Nowakowski, Kwolek, Łukasik czy Wojtaszek. Kampa, Lyneel, Vigrass i Fromm kontra Brizzard, Tillie, Grobelny czy Van Den Dries. Spotkanie pomiędzy tymi zespołami zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco niż półfinał PlusLigi z ich udziałem. Kto tym razem będzie górą? Okaże się już 19 października.

PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu CMC Zawiercie

Drugi półfinał XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia będzie świętem nie tylko na boisku, ale również na trybunach. Kluby kibica obydwóch zespołów znane są w całej Polsce, są ze sobą również zaprzyjaźnione. Fani Jurajskich Rycerzy po ubiegłorocznym turnieju pozostawili po sobie niezapomniane wrażenie. Chrzciny autokaru, sektorówka z wizerunkiem Gołasia i przepiękna zabawa przez cały czas trwania imprezy zapisały się złotymi głoskami w sportowej historii Swarzędza. Na parkiecie pojawią się same siatkarskie znakomitości – Wlazły, Kłos, Łomacz, Kochanowski i Ebadipour ze Skry Bełchatów zmierzą się z Masnym, Boćkiem, Walińskim, Ferreirą czy Verheesem z Zawiercia. – XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia to nie tylko ostatni sprawdzian dla drużyny przed startem PlusLigi, ale również przepiękna okazja do upamiętnienia wspaniałego sportowca, jakim był Arek Gołaś – mówi Kryspin Baran, prezes Aluron Virtu CMC Zawiercie. – To dla nas zaszczyt, że możemy być częścią tego fantastycznego wydarzenia – dodaje.

XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia fot. R. Rekas 4Program XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

Sobota, 19 października

półfinały

godz. 12.00 ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel

godz. 16.00 PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu CMC Zawiercie

Niedziela, 20 października

godz. 12.00 mecz o 3 miejsce

godz. 16.00 mecz o 1 miejsce
 

 

Kontakt:                                                                                                                      

Tomasz Rybarczyk                                                                                                     
Rzecznik Pełnomocnik ds. strategii rozwoju i komunikacji                            

Miasta i Gminy Swarzędz  rybarczyk.tomasz@umig.swarzedz.pl, kom. 502 576 555                                                                                              

Jacek Kubiak                                  
Przedstawiciel organizatora Memoriału A. Gołasia biuro@memorialgolasia.pl, kom 782 381 986


 

Kalendarz Wydarzeń

« Maj 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31