23 maja 2026 roku odbył się XIII Gminny Rajd Rowerowy „Cały Swarzędz na Rowery”. W wydarzeniu uczestniczyło około 200 miłośników dwóch kółek, którzy mieli do wyboru trzy trasy rajdu: Rodzinną, Miejską i Podmiejską. Wszyscy uczestnicy spotkali się na wspólnej mecie przy Scenie nad Jeziorem, gdzie czekał poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek.Na mecie rajdu czekali już Grzegorz Taterka – I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, oraz Natalia Ziomek - Dyrektor Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć z burmistrzem oraz wielu radosnych chwil w rodzinnej i przyjaznej atmosferze.
Podczas konkursu uczestnicy mogli wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. bony do sklepu rowerowego Fogt Bikes, lodziarni Beza Krówka, restauracji Sushi Home i Lago Home oraz karnety na Pływalnię Wodny Raj. Główną nagrodę — rower — wygrała Pani Ewa, która pierwszy raz uczestniczyła w rajdzie. Gratulujemy.Dopisała zarówno frekwencja, jak i pogoda. Wszyscy wracali z rajdu uśmiechnięci i zadowoleni. Dziękujemy za tak liczny udział, Straży Miejskiej za bezpieczną asystę, prowadzącym trasy za bezpieczne doprowadzenie uczestników do mety oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację całego rajdu.
Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji „Cały Swarzędz na Rowery”!

